Opcja lotu balonem jest warta uwagi, zwłaszcza gdy boimy się latać – lot jest statyczny. Lecąc możemy podziwiać z niedużej odległości dzikie zwierzęta, ponieważ balon jest bezszelestny i nie płoszy zwierzyny. Porusza się z wiatrem, ląduje na miejscu, z którego pasażerów zabiera bus.
Lot trwa od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. Ceny są zróżnicowane w zależności od czasu lotu oraz jego organizatora (firmy), przeciętnie w granicach 400 zł za 40 minut (opcja dla kilku osób). Jeśli chcemy zobaczyć Mazury z lotu ptaka w bardziej kameralny sposób, czyli z ukochanym/ną, czeka nas już dużo większy wydatek, w okolicach 2 tysięcy zł za godzinę.

Lot motolotnią
Lot motolotnią nadaje się raczej dla tych osób, które nie boją się latać, uwielbiają adrenalinę i (dosłownie) czuć wiatr we włosach. Podniebna przygoda możliwa jest jednak tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych – bez opadów, mgły i w warunkach niezbyt dużego nasłonecznienia. Przed lotem należy zaopatrzyć się w wygodną, niekrępującą ruchów odzież, w przypadku pań spodnie zamiast spódnicy, kurtkę/bluzę bez kaptura i zakryte buty. Lot trwa przeciętnie od 10 do 30 minut, ceny około 400-700 zł.

Mazury z lotu ptaka są dostępne także małym samolotem turystycznym mieszczącym trzy osoby. Cena, w zależności od długości trasy, waha się od kilkuset zł do nawet dwóch tysięcy.
(MW / Fot. Patryk Ciechanowski)