Hotel Mikołajki Conference & SPA to 5-gwiazdkowy hotel z doskonałą lokalizacją – znajduje się na Ptasiej Wyspie i półwyspie na Jeziorze Mikołajskim. Hotel dysponuje basenem i kompleksem Świat Saun. Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w sejf, lodówkę z minibarem, ekspres do kawy, telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do Internetu. W łazience znajdują się prysznic i szlafroki.
W hotelu jest kręgielnia oraz klub nocny.
Adres: Hotel Mikołajki Conference & SPA, Aleja Spacerowa, Ptasia Wyspa, 11-730 Mikołajki

4 gwiazdki
Hotel Gołębiewski Mikołajki to 4-gwiazdkowy hotel z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się w pięknej mazurskiej okolicy, skąd tylko minutę zajmie nam droga do plaży. W hotelu skorzystamy z atrakcji parku wodnego Tropikana z krytymi i odkrytymi basenami, centrum SPA i klubu jeździeckiego oraz przystani ze sprzętem do uprawiania sportów wodnych. Dla chętnych organizowane są też lekcje gry w golfa.
Wieczorem można pograć w gry bilardowe oraz w kręgle. W każdym pokoju jest łazienka, balkon oraz telewizja satelitarna.
Adres: Hotel Gołębiewski Mikołajki, ul. Mrągowska 34, 11-730 Mikołajki

3 gwiazdki
Amax Hotel & SPA to 3-gwiazdkowy hotel położony przy brzegu zatoki Jeziora Mikołajskiego, tylko 6 minut od plaży. Znajdujące się w hotelu SPA pozwala na korzystanie z wielu rodzajów masaży i zabiegów kosmetycznych oraz sauny i basenów (basen kryty i odkryty). W dwuosobowych pokojach oraz apartamentach znajdują się łazienka, telewizja satelitarna, minibar i lodówka.
Adres: Amax Hotel & SPA, Aleja Spacerowa 7, 11-730 Mikołajki

(MW / fot. By Damian Swaciński, uploaded by CLI - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl)